Problem z kolejnością stron w WordPress

Problem z kolejnością stron w WordPress

Zauważyłem, że sporo osób ma problem z ustawieniem kolejności stron w menu w WordPressie. W związku z tym dziś kilka informacji na ten temat.

WordPress jest wyposażony w mechanizm ustawiania kolejności stron w menu. Po wejściu w edycję danej strony po prawej stronie w dodatkowych informacjach możemy znaleźć pole Order (Kolejność), które decyduje o kolejności strony w menu. Wystarczy dla, każdej strony wpisać odpowiedni numer kolejności (im większy tym dalej w menu), aby zmienić kolejność.

Oczywiście powyższy mechanizm jest dość uciążliwy. Jeśli dojdzie jakaś nowa strona i będziemy ją chcieli umieścić między już istniejącymi to będzie trzeba zmienić pole Order dla kilku stron, chyba że przewidzieliśmy to wcześniej i zrobiliśmy większe odstępy. Jest jednak prostszy sposób. Wystarczy doinstalować plugin do ustawiania kolejności stron np. pageMash. Za pomocą tego pluginu możemy metodą przeciągnij upuść ustawiać zarówno kolejność jak i zagłębienie poszczególnych stron i podstron.

Aktualizacja (30.10.2011): Od wersji WordPress 3.0 został na stałe dodany mechanizm tworzenia i edycji menu. Praktycznie wszystkie nowe szalony go obsługują. Możesz poczytać o tym systemie tutaj.

Autor: