Skąd brać szablony WordPress?

Skąd brać szablony WordPress?

W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić kilka stron, które mogą być źródłem wysokiej jakości szablonów do stron opartych na systemie WordPress. Jak wiadomo treść jest najważniejszym składnikiem każdej strony internetowej, ale to aby mogła ona być czytelnie i estetycznie przedstawiona jest zadaniem szablonu graficznego.

Podczas tworzenia strony internetowej lub bloga możemy skorzystać z trzech głównych źródeł szablonów graficznych:

  1. Strony internetowe z darmowymi szablonami
  2. Sklepy z szablonami płatnymi
  3. Szablony wykonane na indywidualne zamówienie

Każde z tych źródeł ma swoje wady i zalety. Warto przed przystąpieniem do projektowania strony rozważyć wszystkie możliwości i wybrać tę, która najlepiej spełni nasze potrzeby.

Darmowe szablony WordPress

Jeśli chodzi o szablony darmowe to oczywiście największą zaletą jest możliwość pobrania ich oraz używania na stronie bez ponoszenia opłat. Niestety w tej grupie najczęściej ciężko znaleźć szablony wysokiej jakości – zarówno pod kątem wyglądu jak i wbudowanych funkcji. Mimo to bardzo często można spotkać takie, które mocno się wyróżniają. Warto więc poświęcić trochę czasu na poszukiwania.

Polecam rozpocząć od strony: http://wordpress.org/extend/themes czyli od standardowego katalogu WordPress. W drugiej kolejności warto przyjrzeć się stronie http://wordpressthemesbase.com

Sklepy z szablonami WordPress

Zaletą płatnych szablonów jest ich znacznie wyższa jakość niż w przypadku szablonów darmowych. Ceny natomiast są przeważnie bardzo przystępne – znacznie niższe niż w przypadku chęci zamówienia szablonu indywidualnego. Już za około 100 zł możesz zamówić profesjonalny szablon WordPress.

Kolejną zaletą jest to, że przed zakupem możesz zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądała Twoja, nowa strona. Opcje edycyjne płatnych szablonów są z reguły tak duże, że dają ogromne możliwości dopasowania ich do potrzeb Twojej firmy.

W przypadku szablonów płatnych wybór jest bardzo duży. Na szczególną uwagę zasługują poniższe sklepy:

Jeśli mimo to nie udało Ci się znaleźć nic, co spełniałoby Twoje wymagania to skontaktuj się ze mną. Pomogę w dobraniu odpowiedniego szablonu lub wykonam go specjalnie dla Ciebie. W tym celu skorzystaj z zakładki Kontakt.

Autor: